کفپوش اپوکسی پارکینگ یک انتخاب مناسب و کاملاً کاربردی برای پارکینگ های عمومی در ساختمان های تجاری و پارکینگ های طبقاتی و همچنین پارکینگ های مسکونی است. این پوشش های پلیمری که قابلیت اجرا برروی سطوح سنگی و بتنی را داراست یک پوشش بسیار یکدست با مقاومت خوب در برابر بسیاری از آسیب های فیزیکی و مواد شیمیایی را ایجاد می کند که در نقش یک لایه محافظتی برای بستر عمل می کند.

کفپوش اپوکسی پارکینگ

اجرای انواع کفپوش های اپوکسی پارکینگ با تیم متخصص و مجرب رادین پوشش زرین، تولید کننده و ارائه دهنده مواد اپوکسی صنعتی به تمام نقاط ایران انجام می شود.

کفپوش اپوکسی پارکینگ طبقاتی

انتخاب و اجرای کفپوش مناسب پارکینگ ساختمان های تجاری سرپوشیده اغلب با چالش هایی روبرو است. این بدان معناست که اجرای یک نوع کفپوش اپوکسی در تمام نقاط ممکن است وجود نداشته باشد و باید فاکتورهای مختلفی را در نظر گرفت.

یکی از مهمترین بخش ها قسمت های شیب دار پارکینگ ها هستند که در آن قسمت ها راه حلی برای لغزش و مباحث ایمنی باید در نظر گرفته شود. برای برطرف کردن مشکلات و نگرانی ها در مورد لغزش خودروها، در قسمت های کلیدی پارکینگ باید از اپوکسی های ضدلغزش استفاده شود تا از ایجاد خسارت به خصوص در هنگام خیس بودن سطح جلوگیری شود.

یکی دیگر از نکات اجرای کفپوش اپوکسی برای پارکینگ ها این است که از اپوکسی های خود ترازشونده استفاده نشود. اگرچه جنبه زیبایی آن ها بیشتر است اما داشتن روکش بافت دار راه حل مناسب تری است. اغلب برای ایجاد پوشش هایی که اثر ضد لغزشی دارند از یک لایه دانه های سیلیس و سپس یک لایه دیگر استفاده می شود.

ویژگی های کفپوش های اپوکسی پارکینگ

اجرای کفپوش اپوکسی برای پارکینگ ساختمان های تجاری بسیار پرکاربرد است و از هر جهت برتری این پوشش ها نسبت به کفپوش های سنتی تر مانند بتن اثبات شده است. به عنوان یک نکته قوت باید گفت که اپوکسی در تماس با روغن، بنزین، پاک کننده ها و سایر مواد شیمیایی که اغلب در پارکینگ ها و در مجاوت خودرو ها ریخته می شوند، مقاوم است.

تمیز کردن این کفپوش ها بسیار آسان است و سطح بدون درز و ترک آن سبب می شود مایعات نتوانند در آن نفوذ کنند. علاوه بر تمام نقاط مثبتی که از نظر عملکردی دارند، کفپوش های اپوکسی دارای جذابیت ها و زیبایی هستند و طیف وسیعی از روکش رنگ (رال رنگ) را می توان بر روی آن ها بکار برد و خط کشی های مخصوص برای پارکینگ ها را مشخص کرد.

انواع کفپوش اپوکسی پارکینگ

انواع کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش های اپوکسی پارکینگ بر اساس نحوه اجرا، به انواع گوناگونی تقسیم‌ بندی می‌ شوند که از جمله مهمترین آن‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کفپوش اپوکسی پارکینگ سیلیس پاش

در این روش از اجرای کفپوش‌ های اپوکسی پارکینگی، از یک لایه سیلیس نیز استفاده می‌ شود. به این صورت که نصابان پس‌ از اجرای لایه دوم، از یک لایه سیلیس نیز بر روی آن استفاده کرده و پس‌ از خشک شدن تمامی سطح پارکینگ، سیلیس های اضافی را جمع و سپس شروع به اجرای لایه سوم می‌ نمایند. کفپوش هایی که دارای سیلیس هستند، سطح زبری داشته و سبب ایجاد اصطکاک می‌ شوند. به‌ همین دلیل بسیار مناسب برای استفاده در کف پارکینگ بوده و سبب می‌ شوند که از لیز خوردگی خودرو ها جلوگیری شود.

 • کفپوش اپوکسی پارکینگ یکنواخت شونده

این نوع از کفپوش های پارکینگی، جزء معمولی‌ ترین و رایج‌ ترین کفپوش‌ های اپوکسی به کار برده شده در کف پارکینگ‌ ها هستند و پس‌ از اتمام مراحل اجرایی، سطوحی بسیار یکنواخت، یکدست و مسطح را به وجود می ‌آورند. کفپوش‌ های یکنواخت شونده بر خلاف کفپوش‌ های سیلیس، دارای سطح لغزنده ‌ای بوده و ممکن است سبب سر خوردن اتومبیل‌ ها شوند. همچنین این کفپوش ها دارای ظاهری بسیار براق هستند و سبب انعکاس نور در فضایی پارکینگ می‌ شوند.

 • کفپوش اپوکسی پارکینگی پوست پرتقالی

حتماً توجه کرده‌ اید که کف برخی از پارکینگ‌ های عمومی به‌ ویژه پارکینگ‌ های مراکز تجاری بزرگ، به‌ صورت پوست پرتقال و حالتی دانه شکل و زبر داشته و مانند کفپوش‌ های سیلیس، سبب ایجاد اصطکاک در هنگام حرکت خودرو ها با کف می‌ شوند. اجرای کفپوش پوست پرتقالی بر روی کف پارکینگ‌ ها توسط غلطک انجام‌ شده و از سر خوردن خودرو ها در فضای داخلی جلوگیری می‌ کنند.

نوع دیگری از کفپوش‌ های اپوکسی پارکینگی نیز وجود دارند که علاوه‌ بر ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد، از قیمت بسیار ارزانی برخوردار هستند و کسانی که قصد دارند کف پارکینگ ساختمانی خود را با قیمتی مقرون‌ به‌ صرفه کفپوش نمایند، می‌ توانند از این اپوکسی های پارکینگی بهره‌ مند شوند. ضخامت این کفپوش ها بسیار کم بوده و دارای وزنی بین ۲ تا ۴ کیلوگرم در هر متر مربع می‌ باشند. همچنین در این نوع از کفپوش های اپوکسی پارکینگی، امکان اجرای انواع علایم راهنمایی رانندگی وجود داشته و جزء مزایای مهم استفاده از این کفپوش ها محسوب می‌ شود.

اینجا بخوانید: معرفی 6 پوشش کف برای پارکینگ

قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ

به طور کلی کفپوش های پارکینگ نسبت به کفپوش های صنعتی که باید دارای ویژگی های خاصی باشند و یا کفپوش های دکوراتیو که جنبه تزئینی بیشتری دارند، ارزان قیمت تر هستند. هزینه اجرای کفپوش اپوکسی برای پارکینگ ها به چند فاکتور مهم بستگی دارد که عبارتند از:

 • ضخامت لایه اپوکسی

کفپوش های اپوکسی را در ضخامت های چند میلیمتری و یا چند لایه می توان اجرا کرد. همین امر سبب می شود میزان مصرف مواد بیشتر شود بنابراین ضخامت لایه اپوکسی در تعیین قیمت مؤثر است.

 • متراژ و مساحت پروژه

بدیهی است که هرچه متراژ و ابعاد کف ساختمان بیشتر باشد، هزینه کفپوش بالاتر می رود.

 • نیاز به بستر سازی

یکی از مواردی که پیش از اجرای پروژه ها و برآورد قیمت از سوی مشتریان نادیده گرفته می شود نیاز به بسترسازی مناسب و وضعیت سطح بتنی کف است که تأثیر مهمی در کیفیت و روند اجرای کفپوش را دارد. برای اجرای کفپوش نیاز است که سطح کاملاً صاف و بدون هیچگونه ناهمواری باشد. بنابراین قیمت های اعلام شده  بدون در نظرگرفتن  نیاز به عملیات اضافه برای بسترسازی مناسب و وضعیت بتن اعلام می شود.

بدون شک هرچه نیاز به همسان سازی سطح بتن بیشتر باشد، نیاز به پردازش نیز بیشتر خواهد بود در نتیجه قیمت ها نیز افزایش می یابد.

کیفیت و نوع مواد اپوکسی نیز عاملی دیگر است. البته مشتریان عزیز شرکت رادین پوشش زرین باید بدانند، باتوجه به اینکه مجموعه خود تولید کننده رنگ اپوکسی است و دارای تیم اجرایی مخصوص به خود است، قیمت ها کاملاً رقابتی و مقرون به صرفه است. برای اطلاع از قیمت دقیق پروژه خود تنها کافیست با کارشناسان اجرایی رادین پوشش زرین تماس بگیرید.

اجرای کفپوش اپوکسینحوه اجرای اپوکسی پارکینگ

اجرای کفپوش های اپوکسی دارای چند مرحله است که کلید اصلی اجرای یک کفپوش باکیفیت مربوط به مرحله آماده سازی است. اغلب رایج ترین دلیل برای یک کفپوش اپوکسی ضعیف، بستر بتنی است که به خوبی زیرسازی و آماده برای مراحل بعدی نشده باشد. نحوه اجرای اپوکسی برای پارکینگ عبارتند از:

 • آماده سازی بتن

پیش از این اشاره شد که اولین قدم ایجاد زیرسازی مناسب بر روی سطح بتنی است که قرار است سایر لایه ها بر روی آن قرار بگیرد. برای اینکار باید اطمینان حاصل کنید که هیچگونه مواد اضافی شامل روغن و گریس و حلال های شیمیایی برروی سطح وجود نداشته باشد. همچنین هرگونه درز و ترک با استفاده از پرکننده های مناسب مانند بتونه باید پوشانده شود. روغن ها و آلاینده ها را باید با استفاده از پاک کننده های شیمیایی مناسب و چربی زداها تمیز و پاک کنید. دلیل اهمیت این موضوع این است که وجود هرگونه آلودگی چسبندگی لایه اپوکسی را به سطح به شدت کاهش می دهد.

یکی از بهترین روش هایی که برای آماده سازی بتن انجام می شود، استفاده از دستگاه های مکانیکی ساب زنی است که سطح را دچار خراش می کند. با اینکار قسمت های رویین کف دچار منافذی می شود که لایه های اپوکسی به راحتی می تواند در داخل آن این شیارها و منافذ وارد شده و به آن نفوذ می کند. این موضوع برای ایجاد یک پیوند قوی مکانیکی و ایجاد حداکثر چسبندگی لازم است.

البته گاهی از برخی روش های شیمیایی و اسیدی برای آماده سازی کف استفاده می شود که مورد توصیه نیست.

 • تمیز کردن آلودگی ها

زمانی که با دستگاه های مکانیکی اقدام به سابیدن سطح می کنید، گرد و خاک ایجاد شده را حتماً باید جارو بکشید و سطح را از هر گونه آلودگی که سبب نچسبیدن اپوکسی شود پاک کنید. در ضمن سطح بتن باید کاملاً خشک و بدون هرگونه رطوبت باشد.

 • اجرای پرایمر

اولین لایه از اپوکسی که بر روی سطح اعمال شده و خاصیت چسبندگی دارد پرایمر نامیده می شود. این لایه پرایمر با استفاده از غلطک بر روی تمام سطح زده می شود تا کف را برای یک پیوند قوی با اپوکسی آماده کند. پس از اعمال پرایمر باید به این لایه زمان کافی (عموماً 24 تا 36 ساعت) برای خشک شدن داده شود.

 • اجرای لایه میانی

اپوکسی میانی اغلب از نوع پلی آمین یک گزینه مناسب برای کفپوش های پارکینگ است. این یک ترکیب دو جزئی از مواد پایه رزینی و هاردنر است که پس از ترکیب و مخلوط شدن در طی مدت زمان کوتاهی (عموماً 30 دقیقه) و پیش از سفت شدن باید بر روی سطح اعمال شود. اگر از دانه های سیلیس برای ایجاد خاصیت ضدلغزش استفاده می کنید باید در هنگام مخلوط کردن به ترکیب اضافه و به خوبی مخلوط شود. دمای محیط می تواند به خشک شدن سریعتر لایه کمک کند. اگر نیاز به ضخامت بیشتری باشد می توان پس از خشک شدن دوباره این مرحله را تکرار کرد.

 • اجرای پوشش نهایی

روکش یا لایه کوتینگ آخرین مرحله برای تکمیل کفپوش اپوکسی پارکینگ است. بسته به دستورالعمل اپوکسی مورد نظر انواع مختلفی از روکش را می توان اجرا کرد و در آخر رنگ های مد نظر و سپس بخش بندی و خطوط مشخص را ایجاد کرد.

مزایای کفپوش اپوکسی برای پارکینگ

اگر بخواهیم مزایای استفاده از کفپوش های اپوکسی را برای استفاده در پارکینگ های تجاری و مسکونی نام ببریم قطعاً دو مشخصه اصلی و مهم را می توان به عنوان برگ برنده این نوع از کفپوش های مدرن برشمرد.

 • ماندگاری

پوشش های اپوکسی لایه هایی مستحکم، قوی، صاف و هم سطح  با ماندگاری فوق العاده را ایجاد می کنند که توانایی مقاومت بالایی در برابر انواع آسیب ها دارند. آسیب های فیزیکی مانند ضربه، سایش و سایر فشارها را تحمل می کنند و کیفیت خود را از دست نمی دهند. همچنین در برابر لکه های روغن، جای لاستیک، بنزین، روغن ترمز و چربی ها به خوبی فرموله شده اند و آسیبی به آن وارد می شود.

اگر به خوبی اجرا شود در برابر رطوبت، گرمای شدید و باران ها دوام ایده آلی دارند. سطح در تمام قسمت ها بدون درز و یکپارچه است و زیبایی خاص خود را دارند.

 • ماهیت مناسب

در محیط پارکینگ ها، ویژگی هایی همچون مقاومت در برابر آب و رطوبت و همچنین اثرات ضد لغزش برای افزایش ایمنی در هنگام رفت و آمد برای کف مهم است. دو ویژگی که در کفپوش های اپوکسی پارکینگ به خوبی وجود دارد. همچنین تمیز کردن آن و زدودن آلایندگی ها از روی آن آسان است.

کفپوش پارکینگ

برتری کفپوش اپوکسی پارکینگ نسبت به سایر پوشش ها

استفاده از کفپوش های اپوکسی پارکینگ نسبت‌ به سایر کفپوش های بتنی، سنگی و یا سیمانی بسیار رایج تر بوده و از مزایای بیشتری برخوردار می‌ باشد. همچنین این نوع از کفپوش های اپوکسی از ویژگی‌ های خاص و منحصر به‌ فردی برخوردار هستند و دارای تفاوت‌ هایی با سایر کفپوش های بتنی و یا سنتی می‌ باشند. از جمله این تفاوت‌ ها نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت و استحکام کفپوش های اپوکسی پارکینگ نسبت‌ به پوشش‌ های بتنی و یا سیمانی بسیار بالا بوده و در برابر تردد های مکرر خودرو دچار تغییر شکل نمی شوند.
 • این نوع از کفپوش‌ های اپوکسی در برابر مواد شیمیایی، حلال‌ ها، روغن موتور، چربی‌ ها و غیره بسیار مقاوم بوده و از دوام بالایی برخوردار هستند.
 • کفپوش های اپوکسی پارکینگ بر خلاف سایر کفپوش ها، عایق بسیار مناسبی در برابر صدا بوده و در هنگام تردد خودرو و استحکام آن‌ ها با سطح، صدای بسیار کمتری را تولید می‌ نمایند.
 • یکی دیگر از تفاوت‌ های کفپوش های اپوکسی پارکینگ با سایر کفپوش‌ های سنتی، میزان بالای آب بندی این پوشش‌ ها است. به‌ طور کلی تمامی کفپوش های اپوکسی به‌ ویژه کفپوش پارکینگی پس‌ از اجرا از سطح زیرین خود در برابر نفوذ نم و رطوبت محافظت کرده و به‌ همین دلیل نیز در تمامی پارکینگ‌ های طبقاتی از آن استفاده می‌ شود.
 • کفپوش های اپوکسی پارکینگی تنوع بسیار بالایی در رنگ داشته و ضخامت آن‌ ها نسبت‌ به سایر پوشش‌ های بتنی بسیار کم‌ تر است.
 • این کفپوش ها قابلیت نصب و اجرا بر روی تمامی سطوح را داشته و پس‌ از اجرا، سطحی بسیار یکپارچه و مقاوم را بر خلاف سایر پوشش‌ ها و بدون پستی بلندی ایجاد می‌ نماید.
 • یکی دیگر از مزایای استفاده از کفپوش‌ های اپوکسی پارکینگی و برتری آن‌ ها نسبت‌ به پوشش‌ های بتنی، اصطکاک مناسب با تردد خودرو ها و جلوگیری از سر خوردن آن‌ ها می‌ باشد.
 • این کفپوش ها بر خلاف پوشش‌ های سنتی دارای قابلیت خط کشی متنوع بر روی سطح خود بوده و سرعت نصب و اجرای آن‌ ها نیز بسیار بالا تر از سایر پوشش‌ ها است.

اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ

اجرا و نصب کفپوش اپوکسی پارکینگ ها با توجه به مساحت بالاتر نسبت به سایر پروژه ها نیازمند سرعت عمل و استانداردهای اجرایی بالایی است. بر همین اساس مجموعه رادین پوشش زرین با تولید تخصصی انواع رنگ های اپوکسی و رنگ های صنعتی مناسب برای پارکینگ واحدهای تجاری بیش از یک دهه است که در زمینه اجرای کفپوش نیز در حال فعالیت است و ده ها پروژه را در نقاط مختلف کشور با موفقیت به انجام رسانده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان اجرایی و برآورد قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ با شماره های 02188667235 و 02188880913 تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

اجرای کفپوش پارکینگ چقدر زمان می برد؟

نصب حرفه ای اپوکسی در پارکینگ معمولاً فقط یک تا دو روز طول می کشد، پس از نصب 24 تا 48 ساعت نیاز به استراحت داد، به صورت کلی 5 روز بازه زمانی اجرای کفپوش است.

قیمت کفپوش اپوکسی پارکینگ چقدر است؟

قیمت اجرای آن نسبت به متراژ و ضخامت لایه اپوکسی و سایر زیرسازی ها متفاوت است. برای اطلاع از هزینه ها باشماره 02188667235 تماس بگیرید.

آیا کفپوش های اپوکسی پارکینگ لغزنده هستند؟

کفپوش اپوکسی پارکینگ با توجه به سطح بدون درز و براقی که دارد، ممکن است لغزنده به نظر برسد، اما ما در رادین پوشش زرین یک افزودنی مقاوم در برابر لغزش، یعنی کفپوش کوارتز اپوکسی را اجرا می کنیم که دارای بافت است و از لغزش در پارکینگ و شیب ها جلوگیری می کند.

چرا کفپوش اپوکسی بهتر از کفپوش بتنی است؟

کفپوش اپوکسی علاوه بر زیبایی، ماندگاری و مقاومت بالایی در برابر فشار و ترافیک دارد و تمیز کردن آن آسان است، درحالی که بتن به دلیل ماهیت خود دارای تخلخل است و کثیفی ها به درزهای آن نفوذ می کند.

کفپوش اپوکسی در برابر مواد روغنی مقاوم است؟

بله، کفپوش های پارکینگ در برابر مواد روغنی، شیمیایی مقاوم و ماندگار است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *