کفپوش صنعتی نوعی ماده پلیمری به صورت مایع است که پس از اجرا، از طریق یک واکنش شیمیایی کنترل شده به حالت جامد تبدیل می شود. به دلیل این تغییر حالت، کفپوش های اپوکسی معمولاً یک نوع کفپوش از نظر مکانیکی قوی و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند.

ماهیت و خاصیت کفپوش های صنعتی اجرا شده با انواع رزین اپوکسی به خوبی با نیاز واحد های صنعتی و تجاری مانند مقاومت در برابر سایش و آسیب، مقاومت در برابر نفوذ مایعات شیمیایی، مقاومت در برابر رطوبت و سایر آسیب ها منطبق است.

کفپوش اپوکسی صنعتی

 پوشش ‌های کف اپوکسی در هنگام تبدیل از مایع به جامد چسبندگی بالایی دارند و این خاصیت به آن‌ ها اجازه می‌ دهد با سطوح کفپوش بتنی جدید و قدیمی، سرامیک و کاشی پیوندی قوی، مستحکم و مطمئن ایجاد کنند.

انواع کفپوش صنعتی

کاربردهای گسترده ای برای کفپوش های اپوکسی از جمله در محیط های تجاری و صنعتی وجود دارد. به دلیل خواص و ویژگی های برجسته ای که هر یک از انواع کفپوش های اپوکسی صنعتی دارند، در هر واحد صنعتی (چه کارخانجات مواد غذایی و چه پتروشیمی و سایر موارد) بسته به الزامات عملکردی مورد نیاز آن بخش، نیاز است که از نوع خاصی از اپوکسی استفاده شود.

بنابراین کفپوش اپوکسی که در یک کارخانه خودروسازی مورد نیاز است با آنچه که برای محیط بیمارستان باید اجرا شود متفاوت است.

در ادامه این مطلب پرکاربرد ترین انواع کفپوش های صنعتی را که توسط شرکت رادین پوشش زرین برای مشتریان اجرا می شود ارائه داده خواهیم داد، با ما همراه باشید.

 • کفپوش صنعتی آنتی استاتیک

کفپوش های آنتی استاتیک یا رسانا یکی از انواع کفپوش های صنعتی هستند که برای واحدهای صنعتی مانند آزمایشگاه ها، اتاق عمل، کارگاه های تولید قطعات و تجهیزات الکترونیک و شرکت های مخابراتی و اتاق سرور استفاده می شود. وجود الکتریسیته ساکن در این مکان ها می تواند خسارات و یا خطرات جدی را به دنبال داشته باشد. اجرای کفپوش آنتی استاتیک از تجمع بار الکتریکی مضر که باعث تخریب اجزا یا قطعات حساس می شود، با انتقال بار به زمین جلوگیری می کند. این رزین اپوکسی مخصوص معمولاً حاوی ماده ای رسانا است که الکتریسیته ساکن را برای دفع هرگونه تخلیه استاتیکی به زمین یا چاه ارت متصل می  کند.

با استفاده از مواد رسانا و رشته ها و کابل های مسی و آلومینیومی که در کف این اپوکسی نصب می شود، تخلیه بارهای نا ایمن به چاه ارت ساختمان انجام شده و همین امر خطر انفجار و آتش سوزی و آسیب به تجهیزات حساس و یا گران قیمت را به حداقل می رساند.

 • کفپوش صنعتی آنتی داست

نوعی از کفپوش های صنعتی با خاصیت ضد گرد و غبار هستند که در برخی واحد های صنعتی که لازم است گرد و غبار در آن به حداقل برسد استفاده می شود. کفپوش های ضد گرد و غبار در کارخانه های لوازم بهداشتی و آرایشی، مرغداری ها، کارخانجات مواد غذایی و لبنیات بیشترین استفاده را دارند.

 • کفپوش صنعتی ضد اسید

کفپوش ضد اسید نوعی کفپوش تخصصی است که برای واحد های صنعتی پتروشیمی و واحد هایی که با مواد خورنده اسیدی سروکار دارند فرموله شده است. برای ایجاد سطحی مقاوم در برابر مواد اسیدی و بازی، مجریان کفپوش از این نوع اپوکسی روی بسترهای بتنی استفاده می کنند که سطحی صاف و بدون تخلخل ایجاد می کند که در برابر اثرات خورندگی مقاوم است. همچنین در صورت ریخته شدن مایعات شیمیایی سطح به گونه ای است که مایع در آن نفوذ نمی کند.

به واسطه این ویژگی خاص اجرای این کفپوش ها در کارخانجات تولید مواد شیمیایی و مواد شوینده، آزمایشگاه ها و شرکت های داروسازی بسیار پرکاربرد و مفید است.

 • کفپوش صنعتی پلی آمین

کفپوش های اپوکسی پلی آمین یک پوشش پلیمری است که از نظر مکانیکی قوی و از نظر شیمیایی دارای مقاومت بالایی است و پس از اجرا سطحی سخت ایجاد می کند. این رزین دو جزئی به دلیل چسبندگی بالا و مقاومت خوب حرارتی و فشاری که دارد در تمام واحدهای صنعتی قابل اجرا است و کاربرد فراوانی در پارکینگ ها و سایر بخش ها دارد. همچنین از سطح بتن در برابر آسیب ها محافظت می کند.

 • کفپوش صنعتی پلی اورتان

کفپوش های پلی اورتان (PU)  اگرچه اغلب جزء کفپوش های صنعتی شناخته می شود اما باید گفت که به دلیل انعطاف پذیری که دارد برای سالن های ورزشی و پارکینگ های روباز در معرض نور آفتاب و باران گزینه مناسب تری است. در معرض مواد شیمیایی با اندازه سایر کفپوش های صنعتی مقاوم نیست. اگرچه حالت انعطاف پذیری آن سبب مقاومت در برابر سایش می شود و خواص ضد لغزش آن برای برخی ساختمان ها مناسب است.

مزایای استفاده از کفپوش صنعتی

مزایای استفاده از کفپوش صنعتی

کفپوش اپوکسی صنعتی یک لایه پوشش با ضخامت چند میلی متری و سطحی صاف و با استحکام و مقاومت بالا ایجاد می کند که می تواند تا سال ها، بارها و فشارهای سنگین را تحمل کند و ماندگاری خوبی دارد.

در بسیاری از واحدهای صنعتی، سوله و انبارها اجرا و استفاده از کفپوش های اپوکسی صنعتی دیگر یک انتخاب نیست بلکه یک نیاز است، چراکه تنها استفاده از کفپوش های اپوکسی می تواند ساختمان های صنعتی را از هزینه های مداوم برای نگهداری از کف ساختمان بی نیاز کند.

علاوه بر خواص فیزیکی عالی، این پوشش ها در رنگبندی های مختلفی تولید می شود. می توان از رنگ های متضاد و مختلف در مرز بندی ها و راهنمایی های لیفتراک، مناطق ایمن، محل ماشین آلات و تفکیک سایر بخش ها استفاده کرد.

معایب استفاده از کفپوش صنعتی

در کنار تمامی مزایای نامبرده، از معایب استفاده از کفپوش های صنعتی می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

 • هزینه اجرای نسبتاً بالا

اجرای کفپوش های صنعتی نسبت‌ به کفپوش های اپوکسی معمولی از هزینه بالاتری برخوردار بوده و نیازمند افراد متخصص و حرفه ‌ای در این حوزه می‌ باشد. همچنین نصب این کفپوش ها در محیط‌ های صنعتی با متراژ بسیار بالا، از هزینه بیشتری برخوردار است اما با توجه به مقاومت و دوام کفپوش های صنعتی در طول سالیان، نسبت‌ به سایر پوشش‌ ها بسیار مقرون‌ به‌ صرفه و مناسب خواهد بود.

 • زمان اجرا

زمانی‌ که صرف اجرای کفپوش های صنعتی می‌ شود نسبت‌ به سایر پوشش‌ ها کمی بیشتر است و مراحل زیر سازی، اجرا و خشک شدن آن زمان‌ بر است.

 • چسبندگی به کف

اجرای کفپوش های صنعتی در محیط‌ هایی که دارای رطوبت بالایی هستند، با مشکلات بسیاری مواجه شده و ممکن است با سطح زیرین خود چسبندگی مناسبی را ایجاد ننماید. بنابراین قبل‌ از اجرای کفپوش های صنعتی، باید سطح زیرین را به‌ طور کامل خشک کرده و سپس کفپوش را اجرا نمایید.

ویژگی های کفپوش صنعتی

کفپوش های صنعتی از جنس اپوکسی اگرچه دارای انواع مختلفی است که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند اما به صورت کلی ویژگی های زیر را برای تمام آنان  می توان در نظر گرفت.

 • این کفپوش ها در برابر آسیب های مواد شیمیایی و سایر عوامل مخرب مقاوم اند
 • در برابر فشارهای مکانیکی و فیزیکی مقاومت خوبی دارند
 • بسترهایی از جنس بتن به عنوان ماده ای مناسب برای ایجاد پیوندی قوی بین لایه اپوکسی و خودشان شناخته می شوند و چسبندگی خوبی ایجاد می کنند
 • اجرای یکپارچه و همگن بدون هیچگونه درز و ترک
 • در برابر اکثر حلال های شیمیایی مقاوم هستند
 • انواع بسترهای بتنی و سنگی و حتی فلزی برای اجرای آن مناسب هستند
 • ماهیت شیمیایی فوق العاده و ایجاد خواص منحصربفرد و سازگار با اکثر مصارف صنعتی
 • مقاوم در برابر آسیب های سایشی و خط و خش

اجرای کفپوش اپوکسی صنعتی

کاربرد کفپوش های صنعتی

همانگونه که اشاره شد در تمام ساختمان های صنعتی و تجاری می توان از انواع اپوکسی صنعتی استفاده کرد که به تفکیک عبارتند از:

 • کفپوش صنعتی اپوکسی در صنایع نظامی
 • کفپوش صنعتی اپوکسی پتروشیمی، داروسازی و آزمایشگاه
 • کفپوش صنعتی اپوکسی کارخانه های الکترونیکی و پتروشیمی
 • کفپوش صنعتی اپوکسی نساجی، تولید لوازم خانگی
 • کفپوش صنعتی اپوکسی نیروگاه و کشتارگاه ها
 • کفپوش صنعتی اپوکسی برای کارگاه ها و سالن های ورزشی
 • کفپوش صنعتی اپوکسی بیمارستان ها
 • کفپوش صنعتی اپوکسی پارکینگ و سایر موارد صنعتی و تجاری

اهمیت استفاده از کفپوش اپوکسی صنعتی

همانطور که ممکن است بدانید دلیل اصلی استفاده از انواع کفپوش ها، محافظت از سطح زیرین و دومین دلیل استفاده‌ از آن، می تواند تغییر در نمای داخلی ساختمان باشد. کفپوش‌ های اپوکسی صنعتی به‌ عنوان پوششی بسیار مقاوم و مستحکم شناخته‌ شده و اهمیت بسیار بالایی در مقاوم سازی سطح کف ساختمانی خواهند داشت. با اجرای کفپوش های صنعتی در کف صنایع بزرگ و کوچک، کارخانجات و سایر سطوح ساختمانی، سبب می‌ شود که این کفپوش ها از لایه زیرین خود به مدت سال‌ ها محافظت کرده و مقاومت آن‌ ها را در برابر آسیب‌ های بیرونی افزایش دهد.

چرا که پس‌ از اجرای کفپوش‌ های اپوکسی صنعتی بر روی سطوحی همچون سطوح بتنی، پوششی یک دست و یکنواخت به‌ وجود آمده و به دلیل عدم وجود هر گونه درز، ترک‌ خوردگی و شکستگی بر روی آن‌ ها، سبب عدم جذب آب و ورود نم و رطوبت به سطح زیرین خود می‌ شوند. تمامی کفپوش های اپوکسی صنعتی با کیفیت، دارای حداقل ۲۰ سال طول عمر هستند و در صورت نیاز به تعمیر، در مدت‌ زمانی بسیار کوتاه توسط تکنیسین‌ ها و نصابان متخصص در این زمینه، تعمیر شده و تمامی مشکلات آن‌ ها از بین خواهد رفت. این کفپوش ها علاوه‌ بر نقش محافظت، از لحاظ ظاهری نیز دارای نمایی بسیار زیبا بوده و به دلیل یکنواختی خود و عدم جذب گرد و غبار، سطوح تمیزی را به وجود می‌ آورند. همچنین کفپوش های اپوکسی صنعتی، دارای تنوع بسیار بالای در رنگ هستند و می توان هر کدام از رنگ های آن را انتخاب کرده و اجرا نمود.

اجرای کفپوش اپوکسی صنعتی

شرکت رادین پوشش زرین خدمات اجرای کفپوش اپوکسی را برای ساختمان های صنعتی و تجاری در تهران و حومه و سایر شهرهای ایران ارائه می دهد. این شرکت علاوه بر تولید تخصصی انواع کفپوش های اپوکسی صنعتی و تجاری نام برده دارای تیم اجرایی ماهر، آموزش دیده و متخصص است.

تیم اجرایی شرکت رادین پوشش زرین با تکیه بر کیفیت متریال تولید شده این شرکت و تخصص خود بهترین نوع کفپوش صنعتی را به شما پیشنهاد داده تا کاربرد مناسب و دوام فوق العاده با مناسب ترین قیمت، رضایت شما  خروجی نهایی پروژه باشد.

تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای کفپوش صنعتی

جهت اجرای انواع پوشش های صنعتی به تجهیزات خاصی نیاز است، از جمله:

 • قلمو نایلونی
 • پاک‌ کن
 • الکل
 • سنباده درشت
 • صابون
 • رول رنگ
 • جاروب
 • سطل
 • صابون

قیمت کفپوش صنعتی

نگهداری از کفپوش اپوکسی صنعتی

با توجه به دوام و مقاومت بسیار بالای کفپوش های صنعتی، این کفپوش ها نیز مانند سایر پوشش‌ ها نیاز به نگهداری و مراقبت داشته و بهتر است که جهت افزایش دوام و طول عمر آن‌ ها، از بروز آسیب‌ بر روی آن جلوگیری کرد. به‌ عنوان مثال یکی از نکات مهم در نگهداری کفپوش های اپوکسی صنعتی، این است، زمانی‌ که با هر گونه مشکل و ایراد کوچک در این کفپوش ها مواجه شدید، بهتر است که سریعاً آن را برطرف نموده و از عمیق‌ تر شدن آن‌ ها و ایجاد خسارات بیشتر جلوگیری نمایید. همچنین برای شست‌ و شوی کفپوش های اپوکسی صنعتی، باید از شوینده‌ های مخصوص استفاده کرده و تا حد امکان از ریخته شدن انواع مواد شیمیایی و حلال‌ ها بر روی آن‌ ها جلوگیری شود. به دلیل تردد بسیار زیاد ماشین‌ آلات سنگین در صنایع، وجود کثیفی و گرد و غبار نیز بسیار زیاد بوده و به‌ همین دلیل بهتر است که به‌ طور مرتب سطح رویی این کفپوش ها تمیز شده و از برخورد هر گونه اجسام تیز و سنگین تا حد امکان بر روی آن‌ ها جلوگیری نمود. تعمیر و تعویض کفپوش‌ های اپوکسی صنعتی کاری بسیار آسان است و شما می‌ توانید با استفاده از خدمات شرکت رادین پوشش زرین، تمامی مشکلات کفپوش صنعتی خود را در زمان بسیار کوتاهی برطرف نمایید.

قیمت کفپوش اپوکسی صنعتی 

از جمله عواملی که بر هزینه کفپوش های صنعتی اثرگذارند می توان به نوع کفپوش، مقدار متریال مصرفی بر اساس ضخامت مورد نیاز، متراژ و مساحت واحد صنعتی و یا تجاری، نیاز به زیرسازی و یکدست کردن بسترهای زیرین و کیفیت مواد اولیه اشاره کرد. تمامی موارد فوق فاکتورهایی هستند که برای نصب و اجرای کفپوش ها باید لحاظ شوند تا هزینه نهایی را بتوان برآورد کرد.

باتوجه به متغیر بودن شرایط هر پروژه، توصیه می شود برای کسب اطلاعات دقیق با کارشناسان شرکت رادین پوشش زرین در ارتباط باشید.

خرید کفپوش صنعتی

برای تهیه و خرید انواع کفپوش های صنعتی تنها کافیست از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان فروش رادین پوشش زرین در تماس باشید.

شرکت رادین پوشش زرین با بیش از یک دهه سابقه در زمینه تولید و فروش انواع کفپوش های اپوکسی و انواع کفپوش های صنعتی همچون کفپوش آنتی استاتیک، ضد اسید، آنتی داست، پلی آمین و پلی اورتان تا کنون در حال فعالیت است. از تیم متخصص ما در انتخاب متریال مناسب برای پروژه هایتان مشاوره دقیق دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کارشناسان شرکت آماده ارائه مشاوره رایگان به شما متقاضیان و مشتریان گرامی هستند پس همین حالا با شماره های 02188667235 و 09122252199 تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

کفپوش صنعتی چیست؟

کفپوش اپوکسی صنعتی یک ماده پلیمری مقاوم است که با مزایایی که دارد برای واحدهای صنعتی و تولیدی استفاده می شود.

انواع کفپوش صنعتی کدامند؟

کفپوش ضد برق یا آنتی استاتیک، کفپوش نتی داست یا ضدگرد و غبار، کفپوش پلی آمین، کفپوش پلی یورتان، کفپوش ضد اسید از پرکاربدترین انواع کفپوش های صنعتی می باشد.

هزینه اجرای کفپوش صنعتی چقدر است؟

قیمت کفپوش های اپوکسی صنعتی بسته به نوع رزین اپوکسی مورد استفاده، زیر سازی، متراژ و ضخامت لایه متغیر است. جهت اطلاع از قیمت با شماره 02188667235 تماس حاصل نمایید.

از کفپوش های صنعتی در کجا استفاده می شود؟

صنایع و مجتمع های نظامی، صنعتی و تولیدی، کارخانجات مواد غذایی و پتروشیمی، سوله ها و مراکز پزشکی ورزشی، کشتارگاه ها و بسیاری موارد دیگر

چرا باید از کفپوش صنعتی استفاده کرد؟

مقاومت در برابر سایش و آسیب، مقاومت در برابر نفوذ مایعات شیمیایی، مقاومت در برابر رطوبت و سایر آسیب ها از برترین دلایل استفاده از کفپوش های صنعتی می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *