محاسبه هزینه کفپوش اپوکسی

کفپوش های بسیار متفاوتی به‌ عنوان پوششی مقاوم و مستحکم بر روی انواع کف‌ ها استفاده می‌ شوند که از جمله پر کاربرد ترین و بادوام‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به کفپوش‌ های اپوکسی اشاره نمود. کفپوش های اپوکسی قابل اجرا بر روی انواع سطوح همچون سطح های بتنی بوده و در رنگ‌ ها و سبک‌ های متفاوتی قابل‌ اجرا هستند.

انواع کفپوش اپوکسی قبل‌ از اجرا حالت مایع داشته و از ۲ جزء رزین و سخت کننده تشکیل شده‌ اند. زمانی‌ که کفپوش های اپوکسی را بر اساس مراحل و استاندارد های تعبیه‌ شده اجرا می‌ نمایند، پس‌ از خشک شدن پوششی بسیار سخت و مقاوم را بر روی سطح مورد نظر ایجاد کرده و از آن در برابر تمامی آسیب‌ ها و فشار ها محافظت می‌ کنند. از جمله کاربرد های کفپوش اپوکسی می‌ توان به استفاده از آن‌ ها در صنایع خودرو سازی، فولاد، دارو سازی، نفت، تولید مواد غذایی، پارکینگ‌ های تجاری و عمومی، سالن‌ های آرایشی و بهداشتی، بیمارستان‌ ها و کلینیک‌ های درمانی، صنایع تولیدی مواد اسیدی و غیره اشاره نمود.

کفپوش های اپوکسی نیز مانند سایر پوشش‌ های مقاوم دارای قیمت‌ های متفاوتی بر اساس کیفیت، نوع برند و طرح و رنگ بوده و همچنین هزینه اجرای کفپوش اپوکسی بر اساس چگونگی اجرا و غیره متفاوت است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا با چگونگی نحوه محاسبه هزینه کفپوش اپوکسی آشنا شده و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

قیمت خرید کفپوش اپوکسی

جهت محاسبه خرید کفپوش اپوکسی، باید گفت که فاکتور های بسیار زیادی در تعیین قیمت کفپوش های اپوکسی تأثیر گذار هستند و با توجه به توضیحاتی که در ابتدای مقاله ارائه شد، عواملی چون برند کفپوش، کیفیت اپوکسی، میزان حجم خرید، نوع طرح و رنگ کفپوش اپوکسی، شرکت سازنده و غیره تعیین کننده قیمت خرید هستند. با توجه به این عوامل و تأثیرات جداگانه هر کدام بر روی قیمت کفپوش های اپوکسی، نمی ‌توان هزینه دقیقی را جهت خرید این کفپوش ها تعیین نمود. شما می‌ توانید با توجه به انتخاب نوع کفپوش اپوکسی، با شرکت رادین پوشش زرین تماس گرفته و اطلاعات لازم را در رابطه با قیمت از کارشناسان ما دریافت نمایید.

محاسبه هزینه کفپوش اپوکسی

همانطور که عوامل بسیار زیادی در قیمت خرید کفپوش های اپوکسی تأثیرگذار هستند، فاکتور های مختلفی نیز در هزینه اجرا و نصب این کفپوش ها تأثیرگذار می‌ باشند از جمله عوامل موثر در هزینه کفپوش اپوکسی می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نوع سطح

کفپوش های اپوکسی قابل اجرا بر روی اکثر و سطح ها بوده و با توجه به توضیحاتی که در سایر مقالات ارائه شد، قبل‌ از اجرای هر گونه کفپوش اپوکسی، نیاز به زیر سازی و یا کف‌ سازی خواهیم داشت. همچنین زیر سازی نیز بر اساس نوع جنس سطح و میزان آسیب‌ های آن متفاوت بوده و همین یکی از عوامل تأثیر گذار در قیمت اجرای کفپوش اپوکسی خواهد بود. به‌ عنوان مثال سطوح بتنی در پارکینگ های تجاری که دارای آسیب‌ های بسیار زیادی همچون فرو رفتگی، درز های بزرگ، گرد و خاک فراوان، آسیب‌ های فیزیکی، رطوبت و غیره هستند در مقایسه با سطوح بتنی پارکینگ‌ هایی که نوساز بوده و هیچ‌ گونه مشکلی جز گرد و خاک بر روی آن‌ ها وجود ندارد، دارای قیمت بسیار بیشتری جهت زیر سازی و اجرای کفپوش‌ های اپوکسی هستند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که سطوحی که دارای زیر سازی مناسبی نیستند، پس‌ از پاک‌ سازی و بتنه‌ کاری، احتمال استفاده از لایه‌ های پرایمری در آن‌ ها بیشتر بوده و در نتیجه به‌ جای اجرای ۱ یا ۲ لایه پرایمر، به تعداد لایه‌ های پرایمری بیشتر و ۲ لایه کفپوش اپوکسی نیاز خواهد داشت.


اینجا بخوانید: مناسب ترین سطح برای اجرای کفپوش اپوکسی

  • متراژ کف

دومین عامل تأثیر گذار در هزینه اجرا و نصب کفپوش های اپوکسی، متراژ کف و یا محیط سازه است. همانطور که ممکن است بدانید هر چه متراژ محیط بیشتر و بزرگ‌ تر باشد، کفپوش اپوکسی بیشتری نیاز بوده و هر چه متراژ محیط کم‌ تر و کوچک‌ تر باشد، کفپوش اپوکسی کمتری برای اجرا مورد نیاز است و در نتیجه قیمت نیز کاهش خواهد یافت.

  • ضخامت اجرا

هر چه ضخامت اجرای کفپوش اپوکسی بیشتر باشد، هزینه اجرا نیز افزایش یافته و هر چه ضخامت کم‌ تر، هزینه اجرا نیز کاهش خواهد یافت. به‌ عنوان مثال کف‌ هایی که در پارکینگ‌ ها و یا صنایع گوناگون قرار دارند، به دلیل تردد زیاد ماشین‌ آلات سنگین و همچنین استفاده از مواد شیمیایی و حلال‌ ها در کارخانجات، باید ضخامت کفپوش های اپوکسی نسبت‌ به ضخامتی که در قسمت‌ های مختلف منازل استفاده می‌ شوند بسیار بیشتر بوده تا بتواند مقاومت و دوام بیشتری را در برابر این آسیب‌ ها و فشار های وارد شده در اثر تردد خودرو ها را از خود نشان دهد.

  • کیفیت کفپوش

یکی دیگر از عوامل تأثیر گذار در هزینه اجرای کفپوش‌ های اپوکسی، کیفیت این پوشش های صنعتی است. زیرا هر چه کیفیت کفپوش‌ های اپوکسی بالاتر باشد، غلظت آن‌ ها نیز حالتی استاندارد داشته و ترکیب ۲ جزء آن نیز به‌ خوبی با یکدیگر صورت‌ گرفته و بدون مشکل و اجرا توسط تکنسین‌ ها نصب و پس‌ از خشک شدن سطحی بسیار یکنواخت، یکپارچه و مقاوم را به وجود می‌ آورند. اما در مقابل هر چه کیفیت کفپوش های اپوکسی پایین‌ تر باشد، اجرای آن‌ ها نیز با مشکل مواجه شده و ممکن است به‌ درستی بر روی کف قرار نگرفته و چسبندگی مناسب را با سطح زیرین خود نداشته باشند.

  • رنگ و طرح

یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ هایی که سبب جذابیت کفپوش‌ های اپوکسی و استفاده از آن‌ ها در ساختمان‌ های تجاری و منازل می‌ شود، رنگ و طرح و تزئینات دکوراتیو مختلف این کفپوش ها می‌ باشد. هر چه رنگ و طرح به‌ کار رفته در کفپوش‌ های اپوکسی زیباتر و لوکس‌ تر باشد، در نتیجه هزینه اجرا و خرید آن‌ ها نیز افزایش یافته و می‌ توان گفت که اجرای کفپوش‌ های اپوکسی سه‌ بعدی نسبت‌ به کفپوش های اپوکسی ساده و یا پارکینگی بسیار بیشتر است.

  • مقاومت‌ های گوناگون

کفپوش های اپوکسی که در قسمت‌ های مختلف منازل استفاده می‌ شوند نیازی به خاصیت مقاومتی بالایی در برابر مواد های اسیدی و شیمیایی نداشته و نسبت‌ به کفپوش هایی که در کارخانجات و صنایع پتروشیمی که به‌ طور مداوم با مواد اسیدی و شیمیایی سر و کار دارند دارای قیمت ارزان‌ تری هستند. زیرا کفپوش‌ های اپوکسی که در صنایع و کارخانجات استفاده می‌ شوند، دارای تفاوت‌ هایی با سایر کفپوش ها بوده و در برابر مواد اسیدی و شیمیایی مقاومت داشته و به‌ همین دلیل هزینه آن‌ ها کمی متفاوت‌ تر از سایر کفپوش ها است.

از دیگر عوامل تأثیرگذار در چگونگی محاسبه هزینه کفپوش های اپوکسی می‌ توان به مقدار مصرف مواد، خاصیت‌ های آنتی استاتیک و ضد لغزش، چگونگی نگهداری از کفپوش های اپوکسی پس‌ از اجرا و غیره اشاره نمود. با توجه به تمامی موارد ارائه شده و تغییر روز افزون قیمت مواد اولیه و هزینه‌ های اجرا، نمی ‌توان عدد مشخصی را جهت محاسبه هزینه کفپوش اپوکسی ارائه نمود. بنابراین عزیزانی که قصد اطلاع از قیمت خرید کفپوش های اپوکسی و یا هزینه اجرای آن در سطوح مختلف را دارند، می‌ توانند با شرکت رادین پوشش زرین از طریق راه های ارتباطی این مجموعه تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

در پایان

رادین پوشش زرین تولید کننده و ارائه دهنده انواع کفپوش ها و رنگ‌ های صنعتی همچون رنگ اپوکسی، رنگ سوله ، رنگ ترافیکی، کفپوش‌ های اپوکسی و پلی اورتان، کفپوش‌ های ورزشی و دکوراتیو و غیره اشاره نمود. این مجموعه علاوه‌ بر ارائه محصولات خود، خدمات نصب و اجرای آن‌ ها را نیز به مشتریان عرضه کرده و تمامی محصولات تولید شده در این مجموعه، از کیفیت بسیار بالا و قیمتی بسیار مناسب بهره ‌مند هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 02188667235 و 09122252199 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *