حباب زدن کفپوش اپوکسی

کفپوش‌ های رزین اپوکسی، یکی از بهترین و با کیفیت‌ ترین کفپوش‌ های امروزی هستند و به دلیل مقاومت و دوام بسیار بالا، دارای کاربرد های فراوانی می‌ باشند. در این نوع از کفپوش ها از ۲ جزء رزین اپوکسی و هاردنر استفاده‌ شده و پس‌ از خشک شدن بر روی سطح مورد نظر، پوششی بسیار مقاوم و یکدست را ایجاد می‌ نمایند. کفپوش های اپوکسی نیز همانند سایر پوشش‌ ها، جهت نصب و اجرا دارای مراحل گوناگون و رعایت استاندارد هایی هستند و در صورت عدم اجرای تخصصی کفپوش های اپوکسی، ممکن است دچار مشکلات و ایراداتی پس‌ از نصب شوند. یکی از عمده‌ ترین و رایج‌ ترین این مشکلات و ایراد ها حباب زدن کفپوش‌ اپوکسی پس‌ از اجرا می‌ باشد.

حباب زدن کفپوش‌ اپوکسی دارای دلایل گوناگونی بوده و راه‌ های متفاوتی جهت جلوگیری و رفع آن‌ وجود دارد که در ادامه مقاله به بررسی آن‌ ها خواهیم پرداخت. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

دلایل وجود حباب در کفپوش اپوکسی

از جمله دلایل حباب زدن کفپوش اپوکسی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نگهداری مخلوط رزین اپوکسی در هوای گرم
 • ترکیب نامناسب اجزای کفپوش اپوکسی با یکدیگر
 • اجرای نامناسب کفپوش اپوکسی بر روی سطح و بدون تخصص
 • نگهداری از ترکیب رزین اپوکسی در دمای بسیار پایین
 • وجود نم و رطوبت در سطح مورد نظر و عدم بستر سازی مناسب
 • ایجاد حباب در ترکیب رزین اپوکسی بر اثر نوسانات مداوم شرایط دمایی محیط
 • نوع کیفیت به‌ کار رفته در ماده اپوکسی

روش های قطعی جلوگیری از حباب زدن کفپوش های اپوکسی

از جمله روش‌ های متفاوت حباب گیری در کفپوش های اپوکسی می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • زیرسازی مناسب

یکی از بهترین روش‌ های جلوگیری از حباب زدن کفپوش‌ اپوکسی، زیر سازی مناسب قبل‌ از اجرای کفپوش می‌ باشد. به‌ عنوان مثال سطوح بتنی دارای ساختار بسیار متخلخلی بوده و اجرای کفپوش اپوکسی بر روی آن بدون زیر سازی استاندارد، سبب ایجاد مشکلاتی همانند حباب زدگی در سطح کفپوش می‌ شود. بنابراین قبل‌ از اجرای کفپوش اپوکسی، نصاب مورد نظر باید سطح بستر را به‌ طور کامل تمیز و پاکسازی کرده و تمامی پستی بلندی‌ ها و فرورفتگی‌ ها را از سطح آن برطرف نموده و سطحی کاملاً یکپارچه و یکدست را به وجود آورد.

 • عدم استفاده از حلال

برخی از تکنسین‌ ها در هنگام نصب کفپوش های اپوکسی، از حلال‌ های متفاوتی در حجم بسیار زیاد جهت رقیق نمودن رزین اپوکسی استفاده می‌ کنند. وجود حلال بسیار بالا در کفپوش اپوکسی، سبب ایجاد حباب و سوراخ‌ هایی در سطح کفپوش اپوکسی می‌ شود. بنابراین در زمان نصب آن ها در ضخامت بسیار بالا، از ترکیب حلال در رزین اپوکسی خودداری نمایید.

 • رعایت سرعت مناسب در ترکیب مواد

یکی دیگر از راه‌ های جلوگیری از حباب زدن کفپوش‌ اپوکسی، رعایت سرعت مناسب در ترکیب ۲ جزء رزین و هادنر است. وجود سرعت بالا توسط همزن های برقی در ترکیب ۲ جزء کفپوش اپوکسی، سبب ایجاد حباب در مخلوط شده بنابراین در هنگام اجرا نیز سوراخ‌ هایی بر روی سطح کفپوش ایجاد می‌ شود.

 • استفاده از غلطک حباب گیری

یکی از مهم‌ ترین نکات در اجرای کفپوش‌ های اپوکسی، استفاده از غلطک حباب گیری پس‌ از نصب کامل کفپوش است. تکنسین با استفاده از این غلطک ها می‌ تواند به خروج حباب از سطح کفپوش های اپوکسی کمک کرده و سطح کاملاً یکنواخت و یکپارچه‌ ای را ایجاد نماید.

 • استفاده از متریال با کیفیت

از جمله مهم‌ ترین عوامل تأثیرگذار در عدم وجود حباب در کفپوش‌ های اپوکسی، خرید آن‌ ها از برند های معتبر و در کیفیت بالا است. رزین‌ های اپوکسی در برند های معتبر و شناخته‌ شده که به‌ عنوان کفپوش استفاده می‌ شوند، دارای مواد اولیه بسیار با کیفیت و مرغوب بوده و از ترکیب و مخلوط استاندارد رزین و هاردنر تشکیل شده ‌اند.

 • اجرای استاندارد کفپوش اپوکسی

علاوه‌ بر استفاده از کفپوش اپوکسی با کیفیت، خدمات حرفه ‌ای نصب و اجرای آن نیز در جلوگیری از حباب زدن کفپوش اپوکسی، از اهمیت بسزایی برخوردار است. نصابان حرفه ‌ای، دارای تجارب و مهارت کافی در اجرای انواع کفپوش های اپوکسی بوده و آن‌ ها را به شکلی کاملاً استاندارد اجرا کرده و از حباب زدگی در آن‌ ها جلوگیری می‌ نمایند.


اینجا بخوانید: مراحل اجرای کفپوش اپوکسی

 • ساب زنی و استفاده از سنباده

یکی از بهترین روش های رفع حباب زدن کفپوش اپوکسی پس‌ از اجرا، ساب زدن کفپوش ها و استفاده از سنباده می‌ باشد. با استفاده از ساب زنی می‌ توانید تمامی سوراخ‌ ها و حباب‌ های ایجاد شده بر روی کفپوش را از بین ببرید. شدت سنباده زنی در کفپوش‌ های اپوکسی بسیار بستگی به شدت آسیب و میزان حباب داشته و پس‌ از آن نیز از یک لایه جدید اپوکسی بر روی کفپوش استفاده نمایید.

در پایان

شرکت رادین پوشش زرین تولید کننده و ارائه دهنده انواع کفپوش ها و رنگ‌ های صنعتی نظیر رنگ سوله و رنگ اکریلیک ساختمانی بوده و دارای سال‌ ها تجربه در این حرفه است. این مجموعه علاوه‌ بر تولید محصولات خود در کیفیت بسیار بالا، خدمات اجرایی آن‌ ها را نیز توسط تکنسین‌ های متخصص و ماهر خود به مشتریان ارائه می‌ دهد. مشتریان عزیز می‌ توانند در صورت دریافت اطلاعات بیشتر، با شماره تلفن های 02188880913 و 02188667235 تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *